top of page

December 13, 2016

Участь у конкурсах

Формуванню творчої особистості сприяють не лише інтерактивні форми роботи учнів на уроках, факультативах, а й участь учнів у позашкільних заходах, конкурсах.

З метою реалізації здібностей учнів протягом року  проводяться конкурси читців, юних художників, спортсменів. Під час проведення предметних тижнів проводяться  конкурси на кращого учня з предмета, конкурси ерудитів «Розумники».

Наші учні є слухачами та стають призерами   міського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт «Найкращий юний науковець», а також предметних конкурсів: Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка та Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, інтелектуального конкурсу з географії «Найрозумніший»,  інтелектуального конкурсу з хімії «Щасливий випадок».

Учні школи – активні учасники Всеукраїнського інтерактивного природничого конкурсу «Колосок» ,  математичного конкурсу «Кенгуру», «Левеня», «Бобер», «Гринвіч», «Соняшник», «Пазл».

Естетичне виховання дає можливість учням творити, вміти вести самостійний пошук для висловлення свого власного бачення світу. Вокальний  колектив «Дивограй» успішно виступає на всіх шкільних заходах. В школі діє постійна художня галерея, де виставлено роботи художників школи та продовжується естетичне оформлення коридорів творчими роботами учнів.

Учні школи постійні учасники та призери  міських конкурсів та оглядів:    міський огляд театрів художнього слова,  регіональний  фестиваль – конкурс «Джерела  Конотопщини»,    міський  конкурс  дитячої та юнацької творчості «Шляхами Шевченка» та ін.

     Школярі - активні учасники культурного та громадського життя міста, зокрема екологічних, патріотичних  та благодійних акціях тощо.

           Популярним серед учнів школи є участь у шкільних спортивних змаганнях, присвячених Дню здоров’я, Дню козацтва; міських легкоатлетичних кросах, шкільному турнірі з футболу на приз директора школи. 

December 13, 2016

Проекти в школі

Залучення вчителів та учнів школи до реалізації проекту важливе тому, що саме у такій діяльності -  вони найбільше інтегрують, структурують, розвивають, освічують себе та набувають нових особистісних якостей і водночас поліпшують умови для творчої самореалізації інших членів організації. Ця діяльність активізує свідоме і несвідоме, раціональне й ірраціональне, розумове й емоційно-чуттєве.

Конкурентоспроможність людини на ринку праці, як відомо, багато в       чому залежить від її здатності опановувати нові технології, адаптуватися до умов, які змінюються, тому важливо використання проекту “портфоліо педагога”, особливо для вчителів, які атестуються.

Відповідно до сучасних словників портфоліо – це повне зібрання власних досягнень, своєрідне досьє. Портфоліо дозволяє враховувати результати, досягнуті вчителем  у різноманітних видах діяльності: навчальній, виховній, творчій, методичній, науковій, дослідницькій.

Школа, як один із видів організацій , результати роботи яких мають велике суспільне значення, повинна постійно й наполегливо працювати над формуванням у громадській свідомості власного позитивного іміджу. З цією метою було започатковано довготривалий проект «Моя школа – моя гордість». Цей проект включає в себе інші – практично-орієнтовані проекти: «Історія школи», «Зробимо шкільне подвір’я затишним», «Шкільний кабінет», «Збережемо пам'ять про подвиг» , «Екологічний стан школи», «Планета мого класу»,  «Випускники школи – наша гордість», «Шкільна бібліотека».

        Першою сходинкою в реалізації проекту було вивчення історії школи творчою групою педагогів. Учителі опрацювали матеріали архіву школи, міського краєзнавчого музею, архіву міста, провели зустрічі та бесіди з учителями – ветеранами педагогічної праці. До цієї роботи були залучені і учні. Це дозволило зібрати і систематизувати значний матеріал з історії навчального закладу . Усе це знайшло відображення в експозиціях «Серця віддані дітям», «Майстри педагогічної справи», « Медалісти – гордість школи». Значна робота проведена по виявленню відомостей про засновницю школи -  дворянку Олену Галактіонівну Журід.

Шкільний навчальний кабінет – візитка навчального закладу, тому у рамках проекту «Моя школа – моя гордість» впроваджується міні проект «Шкільний кабінет». Основна мета якого – забезпечення якісного освітнього простору,  створення оптимальних  умов для організації навчально – виховного процесу та реалізації завдань відповідно до Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти. У  рамках реалізації проекту уже створені експозиції - у кабінеті історії: «Гордість твоя, Україно», «Шляхами подвигу і слави»; у кабінеті інформатики: «Історія комп’ютерної техніки», у кабінеті біології «Систематика органічного світу», «Рівні організації живих систем», «Природно – заповідний фонд Сумської області», виставка дитячих малюнків «Природа в образотворчому мистецтві» та інші. 

Чільне місце в роботі школи належить шкільній бібліотеці. Бібліотекар школи, використовуючи сучасні форми і методи роботи і апелюючи до свідомості і душі дитини, ненав’язливо прищеплює любов до української мови, до рідної землі, акцентує увагу читачів на факти найвищих проявів людського духу, формує разом з педагогами особистість. Практичною реалізацією цієї проблеми стало впровадження в роботу бібліотеки  проектів: «Золоті імена Конотопщини», «Конотоп і сьогодення», «Цей знайомий незнайомець – місто Конотоп», «Історія школи №11 на сторінках міської преси», «Літературна Конотопщина» та інші. Оформлені постійно діючі книжкові виставки: «Наш дім – наша земля», «Літературна Сумщина», «Конотопщина: час, події, долі»; фотоекспозиції: «Золоті імена Конотопщини», «Літературна Сумщина».

У всіх народів світу квіти асоціюють з теплом, сонцем, весною і радістю життя. Тому люди завжди прагнуть прикрасити цими дивовижними дарами природи не тільки святкові й офіційні дні свого життя, але і будні, яких, як відомо, найбільше.

Квіткове оформлення пришкільної території і приміщення школи грає особливу роль – дозволяє шкільному куточку безупинно змінюватись, наповнюючи його яскравими фарбами, створюючи відмінний настрій.

Щоб створити квіткову окрасу пришкільної території, необхідно визначити місцезнаходження й контури майбутнього квітника. Потім правильно підібрати асортимент рослин, враховуючи їх висоту, колір квітів та листків, час цвітіння, густоту висадки, навколишнє середовище та екологію квітника. Це і спонукало нас до створення  проекту  «Зробимо шкільне подвір’я затишним», метою якого  є пропагування і поширення знань з ландшафтного дизайну, виховання у підростаючого покоління відповідальності за навколишнє середовище та любові до рідної школи, міста. Головним завданням реалізації  цього проекту є спрямування зусиль педагогічного та учнівського колективу школи на спільні практичні дії по оздоровленню навколишнього середовища та благоустрою території школи.

Ефективність даного проекту полягає у залученні підростаючого  покоління до суспільно-активної діяльності, спрямованої на захист оточуючого середовища; відчуття відповідальності за збереження зелених насаджень, чистоти і порядку на подвір’ї; любові до прекрасного і гордості за рідну школу.

            Отже, проектна діяльність є ефективною формою поєднання теорії з практикою, можливістю продемонструвати власні вміння та індивідуальні можливості до творчої діяльності та науково-дослідницької роботи.

          То ж із впевненістю можна сказати, що проекти, які реалізуються в нашій школі, є невід’ємною  складовою педагогічної діяльності вчителів і має неминуче відгукнутися самостійним дослідженням, радістю пошуку та відкриттям в педагогічній діяльності.

          Якщо у тебе і в мене є по одній ідеї і ми обміняємось ними, то у кожного з нас їх буде дві.

Please reload

  • White Google+ Icon
  • Белая иконка facebook
  • Иконка Twitter с прозрачным фоном
bottom of page